1967 Yılında Adanada doğan Dr. Hasan GÜVENTÜRK, 1967 yılında Adana Karşıyaka Lisesini, 1991 yılında da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1998 yılında da aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalında doktorasını tamamladı.
1991-2005 yılları arasında sırası ile Konya, Adana SSK ve SSK İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Hekim olarak çalıştı. 1998 yılında Adana Fehmi Kaya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde danışman olarak çalışmaya başladı. Bu yıldan itibaren Adana, İstanbul, Göteborg ve Berlin'de Özel eğitim, Duyu Entegrasyonu, Motopedik Terapi, Mesleki Eğitim, Korumalı İş Atölyeleri, Yeni Kooperatifçilik, Engellilerin Kişisel Gelişim Koçluğu, Yerel Yönetim ve STK Yönetimi, Proje Üretimi ve Yönetimi çalışmalarına katıldı.
2005 yılında Özel Eğitim Uzmanı Fehmi Kaya ve Dilek Güventürk ile birlikte Avrupa Rehabilitasyon Merkezi projesini hayata geçirdi. 2005-2009 yılları arasında Kadıköy Belediyesi Engelliler Merkezi Başkanlığı, 2007-2008 yılları arasında Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Genel Danışmanlığını yaptı. Bir çok AB projesnde Proje koordinatörü, Eğitim Koordinatörü, Eğitim Uzmanı olarak görev aldı. 2007-2010 yılları arasında T.C. Maltepe Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji Ana Bilim Dalı bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Avrupa Rehabilitasyon Merkezi Kurcu ve Genel Koordinatörlüğü görevinin yanısıra Eğitim Üretim Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütüyor.