Haberler

  • All European Dyslexia Conference (Tüm Avrupa Disleksi Konferansı) 21-24 Eylül 2016 tarihleri arasında Modena/İtalya’da gerçekleşti. EDA European Dyslexia Association) ve Reggio Emilia Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile düzenlenen konferansa Eğitim Üretim Sanat Derneği başkanı Dr. Hasan Güventürk dinleyici olarak katıldı.
  • EDA (European Dyslexia Association) Yönetim Kurulu 24 Eylül 2016 tarihinde Modena/İtalya’da toplandı. Yönetim Kurulu toplantısında EUSDER (Eğitim Üretim ve Sanat Derneği)’nin üyeliği oylandı ve  oy birliği ile üyeliğe karar verildi.
  • Eğitim Üretim ve Sanat Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı Dernek merkezinde yapıldı. Dernek kurucusu Dr. Hasan Güventürk yeniden Başkan olarak seçilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Arzu Ötken, Seda Haceryan, Dilek Güventürk ve Süreyya Tuğ seçildi.
  • AREM KAFE hizmete girdi. EÜSDER ve AREM Avrupa Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde dezavantajlı gençlerin mesleki eğitim ve istihdamı için bir sosyal proje olarak açılışı yapılan AREM KAFE’de Otizm, Down Sendromu ve CP’li erişkin bireyler hizmet verecek. Kafe aynı zamanda mahalle düzeyinde dezavantajlı bireylerin sosyal entegrasyonuna ve farkındalık oluşturulmasına katkıda bulunacak.